Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.03.2022 o 20:47, Redbad napisał:

potwierdzają swoje zaangażowanie w poszukiwanie natychmiastowych działań Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych celem dostarczenia pomocy Ukrainie

Zacznijmy od tego, że nie jestem dyplomatą i sprawę interpretuję na swój rozum.

 

Po pierwsze, jest to memorandum. To jest dokument o niskiej randze, wyrażenie intencji. Może to być forma porozumienia, ale sprawy poważne załatwia się traktatami.

 

Po drugie - Rosja zobowiązała się nie naruszać granic i to zobowiązanie złamała. Jednak gwarancje zawarte są w dokumencie w przypadku naruszenia granic Ukrainy są bardzo słabe - jakieś działania w ramach ONZ (cytat powyżej).

 

Wygląda na to, że Ukraińcy oddali atomówki w zamian za paciorki, nie udało im się tego załatwić traktatem ani uzyskać zapisów o konkretnej pomocy, np wysłania wojsk w ramach misji pokojowej. Albo ich pozycja była wówczas bardzo słaba, albo działali (ich władze negocjujące i podpisujące memorandum) w interesie Rosji. 

Edytowane przez Kapitan Horyzont
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały kamyczek do dyskusji kto-kogo, w różnych perspektywach czasowych.

 

https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-wylaczona-wprowadza-zakaz-eksportu-zboz-i-kluczowych-produktow-6745343289965152a.html

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/jakie-konsekwencje-dla-rynku-zboz-moze-miec-wojna-w-ukrainie,116430.html

https://businessinsider.com.pl/biznes/nowe-ceny-nawozow-zmrozily-rolnikow-takie-podwyzki-wprowadzili-polscy-producenci/t3y66cx

 

@Martius777, na marginesie - jeśli Ukraina zaopatruje w żarcie Bliski Wschód, to moja teoria o przyczynie problemów muzułmańskich (co oznacza "złodziej w nocy" u N.) dostała właśnie solidne podbicie wiarygodności.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

Strach przed wzięciem odpowiedzialności za solidarność z Ukraińcami? Przecież jest tylko kwestią czasu kiedy zaczną się pierwsze problemy z imigrantami. Bo zaczną się. Będzie ich z 4-5 mln. Któryś Ukrainiec okradnie kogoś, inny pobije lub zgwałci. Wowczas onuce wyciągną to jako argumet, że oni ostrzegali. 

 

Troszkę naiwny nie jesteś, nie uważasz? :) Te problemy już się zaczynają. Problemy systemowe, bo systemowo Polska nic nie zrobiła w tej sprawie. Nic. Dobroć serduszek i pospolite ruszenie odbyło się na poziomie oddolnym, nie systemowym. I ono już się kończy. A skończy się w pełni, gdy ci naiwni się przekonają, że dobrym serduszkiem nie zapłacą swoich kredytów bankowych i nie naleją do baku walutą o nazwie "szlachetność".

 

Jeżeli jest prawdą, że PiSowcy wiedzieli od Jankesów od późnej jesieni, że na wczesną wiosnę w środkowo - wschodniej Europie szykuje się niezły pierdolnik i nie zrobili w tej sprawie NIC, to jest to więcej niż skandal. To zdrada narodowego interesu. Gdzie kuluarowe rozmowy o dodatkowych środkach z UE? Gdzie plany relokacji uchodźców na pozostałe państwa wspólnoty? Gdzie sieć obozów dla uchodźców? To teraz powinno być z automatu realizowane, w 3,4 mce temu w pełni zaplanowane.

 

Tak by zrobiło poważne państwo.

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Obliteraror said:

Tak by zrobiło poważne państwo.

 

Trudno powiedzieć czy można było coś zrobić wcześniej i co kto wiedział. 

 

Patrząc na zagranicznych polityków w Komisji Europejskiej to oni są zupełnie zaskoczeni tą wojną nawet i dzisiaj. 

 

Pamiętam przed wybuchem wojny, gdy już wojska rosyjskie stały przy granicy to ktoś tam z Rządu mówił, że Polska jest gotowa na 300 tys uchodźców. Czyli raczej obstawiali inwazję w Donbasie i Ługańsku a nie pełną wojnę. Bo faktycznie jakby walki nie wyszły poza te republiki to nie było by więcej uchodźców niż te 300k. 

 

Teraz rozwiązania systemowe są niezbędne i konieczne jest tworzenie obozów dla uchodźców po kilkadziesiąt tysięcy ludzi w jednym.

 

Zresztą nie wiem jak to ogarnąć bez wysyłania ich dalej w Europę. Mamy 1,5 mln uchodźców. Dziennie przybywa 80 tys. W tym tempie pod koniec marca będzie 3 mln. 

 

Skala migracji jest ogromna. Aż trudno w to uwierzyć. Przez Grecję w 6 lat od 2015 do 2021 r. przeszło 1 mln uchodźców. U nas było tyle w mniej niż dwa tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, widać za to jak Ukraina się boi oddania siebie faszystowskiej rosji. 

 

Skończcie psioczyć na UE czy USA. 

 

Gdyby nie UE to była by bieda jak na Ukrainie a sami byście jeździli Ładami i zastanawiali się nad najnowszymi onuncami. 

 

Level przedszkola.. w sumie mnie to nie dziwi jak tu tylu postępowych antyszczepionkowców. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RealLife napisał:

Patrząc na zagranicznych polityków w Komisji Europejskiej to oni są zupełnie zaskoczeni tą wojną nawet i dzisiaj. 

Ja o Amerykanach myślałem, kimś jednak w teorii poważniejszym niż KE :) Powołuję się na informację z wczoraj, które (podobno) dotarły do Polski na jesieni, odnośnie zagrożenia rosyjską agresją na Ukrainę. Jesień 2021.

 

21 minut temu, RealLife napisał:

Zresztą nie wiem jak to ogarnąć bez wysyłania ich dalej w Europę.

Ja też nie. Upadek jest kwestią czasu. Również tej oddolnej inicjatywy społecznej, która zbliża się do granicy wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja optuję za tym, by posiadacze mieszkań na wynajem przekazali je uchodzcom nieodpłatnie w najem długoterminowy.

 

Pisałem, że obozy trzeba było robić na granicy. A tak to nawet nie ma jak pokazać tej masy ludzi. 

 

Polak głupi przed szkodą i po szkodzie. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, maroon said:

Ja optuję za tym, by posiadacze mieszkań na wynajem przekazali je uchodzcom nieodpłatnie w najem długoterminowy.

 

Pisałem, że obozy trzeba było robić na granicy. A tak to nawet nie ma jak pokazać tej masy ludzi. 

 

Polak głupi przed szkodą i po szkodzie. 

 

 

 

Coś w tym jest. Przyjedzie BBC z CNN i co pokażą? Gdzie te 1,5 mln ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maroon napisał:

 

Pisałem, że obozy trzeba było robić na granicy. A tak to nawet nie ma jak pokazać tej masy ludzi. 

 

Jak te “paszynki” przemieszaja sie z tubylcami to bedzie latwiej rzadzic taka masa ( polaryzacja pis-po bedzie zbedna ). Poza tym standard zycia spadnie to i pany wiecej zarabiac beda .Same plusy dodatnie .

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oligarchia europejska już przebiera nóżkami. Miliony uchodźców załatwią ten zły polski rząd i będzie można wracać bez przeszkód do budowy IV rzeszy.

 

Za to w Berlinie skończyły się miejsca na Ukraińców:

 

Cytat

 

Żaden kraj związkowy RFN nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z takim obciążeniem. Obecnie potrzebna jest przede wszystkim ogólnokrajowa koordynacja - podkreśliła Giffey przemawiając w Bundesracie. 

W nocy otwarto berlińskie centrum wystawowe, aby pomieścić ludzi z Ukrainy. 

Jest to "pierwsza sytuacja, w której wykorzystujemy halę" dla umieszczania uchodźców - powiedziała Giffey. Jak dodała, pokazuje to, że "dochodzimy do granic możliwości". 

Od początku rosyjskiej inwazji policja federalna zarejestrowała 109 183 osoby przybyłe z Ukrainy - informuje portal tygodnika "Die Zeit". Większość z nich - 99 091 osób - to obywatele Ukrainy. 

rmf24

 

109k Ukraińców zapchało możliwości Berlina. Biedne szkopy. :( Pewnie trzeba im jakiś unijny grant przyznać od pani von der jeleń.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Khokhols of the fag* race, Stalker 2 is canceled, we deleted the source code"

 

 Tonight someone hacked the S.T.A.L.K.E.R

 

https://media.discordapp.net/attachments/900060218740867073/951768675575271465/IMG_1847.jpg

 

Moja opinia w tej sprawie:

 

 

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

 

Nie przechodź na ciemną stronę mocy!

 

Czy to aby strach przez ciebie nie przemawia?

Strach przed wzięciem odpowiedzialności za solidarność z Ukraińcami? Przecież jest tylko kwestią czasu kiedy zaczną się pierwsze problemy z imigrantami. Bo zaczną się. Będzie ich z 4-5 mln. Któryś Ukrainiec okradnie kogoś, inny pobije lub zgwałci. Wowczas onuce wyciągną to jako argumet, że oni ostrzegali. 

 

Myślę, że nie ma drugiego ani piątego dna. Jest wojna, każde państwo coś chce przytym ugrać co szczególnie tajemnicą nie jest. 

 

 

Według Ciebie próba trzeźwej oceny sytuacji jest przechodzeniem na ciemną stronę mocy? Próba oddzielania prawdy od tępej propagandy jest przechodzeniem na ciemną stronę mocy? Muszę się wrócić do kwestii szczepień, bo to jest dokładnie ten sam mechanizm. Odkąd weszły szczepionki byłem atakowany przez różne osoby za to że się nie zaszczepiłem, nawet przez członków własnej rodziny. Na nic były tłumaczenia, że w moim wieku ryzyko ciężkiego przebiegu jest znikome, że to moja decyzja i nawet jeśli przyjdzie mi za to zapłacić śmiercią na covid to tylko i wyłącznie moja sprawa. Naciskano na mnie i moją żonę w pracy, było już nawet straszenie zwolnieniami. Ostatni rok był bardzo ryjący beret pod tym względem, znam wielu którzy ulegli tej presji i zaszczepili się "dobrowolnie" chociaż nie chcieli. Tymczasem przeszedłem covid stosunkowo lekko, teraz okazuje się że śmiertelność to już 0,035%.

Teraz to samo z wojną na Ukrainie, jeśli nie dasz się porwać wojennej histerii toś jest ruska onuca! Jakieś próby udowadniania, że osoby które się nie zaszczepiły są kacapskimi agentami bo teraz nie krzyczą Slava Ukraini. Naprawdę nie można mieć swojego rozumu? Swoich przekonań? Nie można widzieć zagrożeń w takim pomaganiu na hura? Sam już wpłaciłem niemało na pomoc Ukraińcom, bo uważam że tym ludziom trzeba pomóc. Ale zaraz Polska najbardziej na tym ucierpi przez kryzys humanitarny. Dlaczego uchodźcy nie są kierowani do różnych regionów Polski? Dlaczego nie zaczniemy dawać im przydziałów, kto ma dokąd jechać? Wszyscy chcą jechać do Warszawy, do Krakowa, do Poznania, tymczasem na prowincji w mniejszych miastach znalazłoby się dla nich miejsce. To nie koncert życzeń, skoro uciekają przed wojną, to niech jadą tam gdzie się ich skieruje, a nie na siłę do Wawy. Sorry, ale gdyby to moja rodzina spieprzała przed bombami to naprawdę ostatnią rzeczą o jakiej bym myślał to czy trafię do Warszawy czy do mieściny na podkarpaciu, byle było bezpiecznie.

  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

Naiwniak z ciebie😆

Jeszcze się zdziwisz jaką rzeczywistość zastaniesz.

Na razie zastałem rzeczywistość gdzie Rosja pokazała swoje prawdziwe oblicze. Znam Ukraińców. Mogłoby tutaj nawet przyjechać 10 milionów i po czasie by się zasymilowali. Mieszkasz w ogóle w Polsce?

 

 

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

To nie jest problem Polaków.

To Amerykanie przy udziale wybranych doprowadzili do destabilizacji więc niech się sami martwią.

To jest problem Polaków, bo żyjemy w takim położeniu, że Rosja potrzebuje naszego kraju jako swojej strefy wpływów NASZYM KOSZTEM. My oczywiście nie chcemy mieć drugiej komuny, bo do tego to się będzie sprowadzać i tutaj pojawia się sprzeczność, która może być wyjaśniona niemal wyłącznie wojną. 

 

Amerykanie się osłabili relatywnie do Chin i musieli wojska na Pacyfik przenieść, skąd tutaj powstała próżnia, którą wykorzystali Rosjanie. To jest nasz problem także. 

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

Nie będziemy łatać dziur imigrantami na głowę upadłeś?

Wpierw niech to państwo zapewni godne warunki życia dla młodych ludzi, zmieni prawo by było korzystniejsze dla mężczyzn

wtedy będą powstawać rodziny i rodzić się więcej dzieci.

 

 

Czepiasz się i wyjmujesz zdanie z kontekstu.

Chyba dokładnie nie zrozumiałeś co napisałem, ale to już twój problem.

 Nie będziemy łatać dziur imigrantami, to kim? Jak chcesz wyczarować brakujące 5 milionów Polaków w wieku 0-20 lat? Sprowadzić ich siłowo z zachodu? Sama zmiana prawa niczego nie zmieni jeśli się nie zmieni kultura i ludzie obojga płci nie będą chcieć mieć dzieci. Przesraliśmy ostatnie 25 lat jeśli chodzi o dzietność na całego - pogódźmy się z tym. Niemcy i tak wybrały gorzej, bo wybrali książąt orientu, którzy i tak im nie załatali problemu i mają parę milionów wakatów na specjalistyczne stanowiska. JUŻ JEST ZA PÓŹNO.

 

 

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

Zdjęcie

 

Zdjęcie

 

Zdjęcie

 

Na Ukrainie naprawdę studiowało masa hindusów, murzynów i różnych tego typu ludzi. Gdybyś spojrzał przed wojną na snap z większych miast ze wschodniej Ukrainy, to byś zobaczył, że oni stamtąd wyłącznie wstawiali. Powód jest prosty - ichniejszym uczelniom brakowało studentów, bo wszyscy wyjechali do Polski studiować za półdarmo. 

 

 

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

 

Już się dowartościowałeś wygrywie🤣

 

To, czego nauczyło mnie życie to świadomość, że w znacznym stopniu zależy ono ode mnie. Oczywiście świat zewnętrzny napiera i przeszkadza w skupieniu się, ale wciąż lepiej działać niż narzekać i mieć wymówki. Wiem, że to brzmi banalnie i jak jakieś motywacyjne gówno, ale działa w rzeczywistości, bo przetrenowałem. 
I sr*m już za przeproszeniem różnymi prawicowymi wysrywami (lewicowych też to się tyczy, ale to wiadomo), którzy mają 20-30-40 lat i nic absolutnie w życiu nie osiągnęli i tylko potrafią narzekać na wrogów ojczyzny (tu wstaw Żydów, Niemców, masonerię, żydokomunę, Sowietów, Ukraińców, murzynów, Amerykanów itd.), podczas gdy sami przez swoją postawę nigdy nie będą w stanie w jakikolwiek sposób rozwiązać przedstawione problemy, gdyż są słabi, a silnym nie staje się poprzez narzekanie, ale poprzez działanie, uczenie się, pracowanie i wpływy. 
Oglądałem masę występów mesjaszy prawicowych mediów i w każdym przewija się jedna narracja - można przez 3-4 godziny mówić o żydokomunie, marksistach, Niemcach i Sowietach, ale prawie nigdy nie wskażą rozwiązań, nigdy nie wskażą kim ludzie z sali słuchający muszą się stać, aby w ogóle mieć wpływ na rzeczywistość. To wszystko sprawia, że topnieją jeszcze bardziej w bagnie beznadziejności nie mogąc zrozumieć dlaczego znaleźli się w obecnym położeniu. 

 

 

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

Skąd masz takie informacje? z propagandy medialnej, gdzie polityk, producent, naczelny mówi dziennikarzowi co ma pisać ,mówić i robić,

jaki materiał preparować dla otumanionych mas niewolników by zobaczyli to co chcą zobaczyć, by wiecznie straszyć i trzymać za twarz.

Chłopie wyrzuć telewizor, radio przez okno, filtruj informacje w internecie bo to wszystko to igrzyska dla biedaków i stek kłamstw by stworzyć

pewien obraz, narracje jaka to Rosja jest be a Ukraincy i cały zachód super.

 

 

Ilu znasz Rosjan? zwykłych obywateli?

To że ich władza jest zła nie znaczy, że oni tacy są skoro protestują przeciwko wojnie i są represjonowani za to.

No jasne, bombardowania Charkowa nie było. Codziennie zrzucane bomby, setki nagrań to fejk. Rosjanie nigdy by czegoś takiego nie zrobili swoim braciom, nie? .... 
No jasne, a zaraz napiszesz mi o biolaboratoriach ze strony dl_lpa.jas.gov.ru, gdzie przedstawione są dowody, że Ukraińcy hodowali zmutowane kury, które chciały skazić rosyjską ziemię. 
Robię sobie jaja, ale wczoraj dosłownie na takim poziomie MON Rosji przedstawił w swojej prezentacji, że Amerykanie przesunęli swoje biobazy do Polski. 
Aha, co do twego antymedialnego oświecenia
ZSsispF.jpg

 

 

Poznałem kilku Rosjan i w większości mieli kompletnie zj/bane imperialne podejście do swojej polityki. Zapomnieli, że już nie są potęgą i prawdopodobnie nigdy nie będą. Wyżej sr/ją niż d/pę mają. W innych tematach starają się zachowywać normalnie. Wolę przebywać z Ukraińcami lub Białorusinami, z którymi nieraz piłem lub gadałem...
 

W dniu 10.03.2022 o 10:16, Iceman84PL napisał:

Agent nigdy się nie ujawnia więc masz mylne tropy.

Ci ludzie powiedzieli głośno co myślą i za to zostali aresztowani.

 

 

Reasumując dobrnąłem do końca twoich wypocin, które są w pewien sposób atakiem w stosunku do mnie, ale czego spodziewać po osobie,

która usprawiedliwia Ukrainców.

Widzę jesteś kolejnym, który nie chce by ukrom przykro się zrobiło za czyny ich przodków rzezi na Wołyniu, Podolu, Pokuciu i Małopolsce wschodniej.

GDZIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA 250 TYŚ A NAWET 350 TYŚ OFIAR.

A MOŻE JESZCZE MAMY ICH PRZEPRASZAĆ😆?

 

Fakt, Olszański nie musi być agentem, może być po prostu debilem, który działa wbrew interesu państwa polskiego nazywając samego siebie "patriotą" i "narodowcem".

Jakbym powiedział, że chcę zabić prezydenta też bym był aresztowany - i słusznie.

No dobra, napisałeś o rzezi wołyńskiej - gratuluję szerokiej wiedzy historycznej. Brawo! Zajebiste wyczucie czasu, że akurat wspominamy to wspominamy akurat w inwazji rosyjskiej na Ukrainie. Czemu mi nie napiszesz o mordach masowych, które dokonywali w większości Rosjanie na Polakach? Na gwałtach sowietów na Polkach? Dlaczego nie powiesz, że Stalin w 1938 zabił 200-300 tys. Polaków w ZSRR? Co z zaborami? Co z komuną? Przecież przez ich okupację naszych terenów oni cofnęli nas 50-70 lat w rozwoju. Zrobili kilkanaście razy więcej szkód nam niż Ukraińcy, ale ciągle k/rwa jest przytaczany ten Wołyń. Wiem, k/rwa, że było ludobójstwo, babcia mi już o tym opowiadała. 
Litwini też nas wtedy atakowali i co? Gdy Rosja zaatakuje Litwę, to napiszesz, że oni nas zabijali i dyskryminowali Polaków na Wileńszczyźnie? Absurd. 
 

Połącz kropki. Ławrow mówił, że chce mieć swoje rosyjskie wpływy do Odry. Po drodze jesteśmy my. W naszym interesie jest istnienie wolnej Polski i oddzielającej od Rosji wolnej Ukrainy. II wojna światowa pokazuje, że interes Polski dla Polaka powinien być priorytetem i w tym przypadku wciąż - powinniśmy z całych sił wspierać Ukrainę, bo jak przegrają, to MY będziemy w głębokiej d/pie, rozumiesz? 

Aha i jeszcze jedno - nie ma współcześnie możliwości, aby przy współczesnych stosunkach współczesnych powtórzyło nam się ludobójstwo ze strony Ukraińców. Bardziej ryzyko jest masowych mordów od Rosjan, co zresztą obecnie robią do swoich braci na wschodniej Ukrainie w Mariupolu i Charkowie. 

W dniu 10.03.2022 o 11:04, ManBehindTheSun napisał:

Aaa to tak działa. Moskale ich tłukli to oni w odwecie nas rąbali. No no no, ciekawe ciekawe.

Wszyscy wtedy Polaków rąbali. Kwestia jest taka w którą stronę patrzysz. Gdy zbierzesz liczby, to mordów od Ukraińców było najmniej. Najbardziej masowo i najważniejszą część społeczeństwa polskiego mordowali Niemcy i Sowieci. 

Ukraińscy nacjonaliści nienawidzili Polaków, bo Piłsudski ich sprzedał w 1921 roku w Rydze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, gman98 said:

Czemu tam nie wkroczą wojska ONZ w niebieskich hełmach, gdy giną cywile? 

Jak w Iraku czy Afganistanie?

12 minutes ago, Strusprawa1 said:

Na Ukrainie naprawdę studiowało masa hindusów, murzynów i różnych tego typu ludzi.

To znaczy mają gdzie wracać, dlaczego zamiast do domu jadą do EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale ciągle k/rwa jest przytaczany ten Wołyń"

bo dalej czczą niczym bostwa te bydleta ( bo to nie bylu ludzie ) : klawcziwskiego i bandere. Dalej sie szczycą tymi czynami. Stawiaja obeliski upamiętniajace. Nie kojarze pominików ku chwale zbrodni w Katyniu stawianych przez rosjan.

 w Niemczech rozgoniono całą jednostkę antyterrorystyczna po inf., że część funkcjonarouszy należało do jakiś faszystowskich grup. A rezuny uzbrajają faszystowskie bojówki w czołgi.

  • Like 8
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na wyjeździe zagranicznym, gdzie żyliśmy z kumplami trochę na styl bezdomnego. Konkretnie we Włoszech. To powiem wam, co tam było w standardzie. Nocka w ogromnym hangarze, albo ocieplonym namiocie, do wystawienia w sekundę dosłownie. Każdy, kto wchodził podpisywał się z imienia i nazwiska, dostawał wielką kanapkę, materac, jednorazowy ręcznik i jakieś tam drobne gadżety kosmetyczne oraz skierowanie do numeru łóżka. Każdej nocy można było tak spać. Dodatkowo mieliśmy wydzielone strefy na postawienie własnego namiotu, coś na zasadzie kempingu, dostępne prysznice i jakaś strefa organizacyjna, ale raczej każdy sobie sam ogarniał resztę.

 

Teraz mamy namioty, kontenery socjalne, cokolwiek. Miasta mają nieużywane przestrzenie, albo od kościoła zająć nieruchomości, do kościołów ich wszystkich wpierdolić. Co, nie da się? Przecież tyle miejsca i do ogarnięcia przy kościele nawet kilka kontenerów socjalnych z prysznicami i zaopatrzeniem. To nie są wielkie koszty. Wiem, co oni chcą zrobić. Oleją problem, i tak zwykłymi ludźmi się nie przejmują, tylko dymają podatkami. Mamy mafię, nie rząd. Zapomnieliście już o tym? Prawdziwą mafię, która sprzeda się każdemu, kto lepiej zapłaci i to widać systemowo. Druga sprawa za kryzys obwinią Tuska, UE i pogłębią tylko spierdolone reformy. Naród uwierzy, że to UE nie dała kasy, Tusk i inflacja to wina wojny. Temat się rozmyje, podobnie do wirusa. Ludzie mają krótką pamięć. Popierdolą o kryzysie uchodźców 2 tygodnie, bo tyle potrzeba, właściwie na całym świecie, a później zapomną. Pierwsze wrażenie dobre zrobili i nic nie trzeba, to był właśnie kluczowy błąd oddolnej inicjatywy. Oddolna inicjatywa to powinna się pojawić tylko przez błagania rządu. Mówię od dawna, że ludzie to debile, nie myślą przyszłościowo.

 

Podobnie do lekarzy, którzy pracowali ponad siły, kiedy miasta miały wyjebane. W takiej sytuacji trzeba zostawić pierdolnik i urzędasom dać rządzić. Teraz też powinni zrobić pierdolnik urzędnikom, politykom i służbom, żeby zapanował syf w mediach światowych. I dopiero wtedy ogarną. Tylko i wyłącznie pod kątem PR, bo tak ten rząd funkcjonuje. Ludzie zrobili im przysługę, a Ukraińcom przez to temat się długoterminowo pogorszy i to znacząco. Czekać tylko na zmianę nastroju, bo media nie znoszą próżni. Słodkie pierdolety dla mediów to duża wada. Oni wolą hejtować, prowokować i wzbudzać konflikty. To samo, co zwykle. Żyjemy w czasach, kiedy nawet wojna nie jest w stanie skoncentrować społeczeństwa na dłużej niż 2 tygodnie. Już trzeba kolejnych tematów, bo ten nudny. Mówię wam xD

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z Rosji:

 

Od 1 kwietnia zmieniają przepisy dotyczące mobilizowania poborowych do armii. Do tej pory, wezwania do służby były doręczane osobiście przez urzędników/wojsko i wymagały pokwitowania odbioru przez poborowego (bo bez pokwitowania, nie można było stosować środków przymusu i kar, w przypadku niestawiennictwa do jednostki).

 

Zmiany zaś zakładają, że teraz dla skuteczności wezwania, wystarczy nadanie ich listem poleconym i potwierdzenie ich doręczenia.

 

Na czym polega różnica? Ano na tym, że rosyjskie listy polecone, podobnie jak polskie, mając ,,fikcję doręczenia", czyli po awizacji, zostają uznane za doręczone, nawet jeśli w rzeczywistości nie są. Ponadto, można je też doręczyć domownikowi, podczas gdy na starych zasadach, wezwanie mógł pokwitować wyłącznie konkretny poborowy.

 

W teorii, Ruscy będą mogli więc bardzo szybko dokonać powszechnej mobilizacji, idącej w setki tysięcy.

 

W praktyce zaś, na kilku mln Rosjan z automatu będzie ciążyła odpowiedzialność karna - bo za uchylenie się od służby, grożą 2 lata łagru i na nic się zda tłumaczenie, że nie dostało się wezwania, skoro wojsko ma potwierdzenie doręczenia listu poleconego. Doręczono i chuj.

 

Tak więc te kilkaset tysięcy Rosjan, co uciekło ostatnio z kraju, po 1 kwietnia, już nie będzie miało za bardzo czego tam szukać z powrotem, bo jeśli wojsko wyśle im wezwanie które przegapią, nie będą znali dnia i godziny, jak im żołdacy wbiją na chatę i w gaciach ich wywloką do jednostki albo przed sąd wojskowy.

 

Żeby więc było zabawniej, nie można wykluczyć, że obok Ukraińców, w Polsce przybędzie też trochę ,,uchodźców" z samej Rosji, bo z takiej Białorusi już do Polski uciekają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tmr napisał:

"ale ciągle k/rwa jest przytaczany ten Wołyń"

bo dalej czczą niczym bostwa te bydleta ( bo to nie bylu ludzie ) : klawcziwskiego i bandere. Dalej sie szczycą tymi czynami.

W roku 2010 zjechałem całą Ukrainę dając występy artystyczne. Codziennie miałem kontakt nie tylko z młodymi Ukraińcami, ale też ze starszyzną (Barszcz zrobiony przez ojca jednego z nich - mistrzostwo świata). Nie zauważyłem nigdzie wrogości do Polaków, do nas. Oczywiście nie znaczy że to nie istnieje, bardzo bym śię zdziwił jakby nie było czcicieli rzezi na Polakach. Pamiętać należy, ale nie identyfikować z całą Ukrainą.

 

Mam przyjaźnie do tej pory z Ukraińcami. Dla żony i dziecka jednego z nich pomagałem przygotować chatę, aby mogli przeczekać to wszystko ( i mam nadzieję się doczekają - tylko nie wiem czego).

 

Dużo krzykaczy tutaj którzy jakby staneli bezpośrednio przed problemem (nie zza ekranu monitora) by płakali jak dzieci.

 

Nie jestem ekspertem i nie wiem jak to wszystko wpłynie na nas i jakie jest jedyne dobre wyjście w tym wszystkim. Pewnie jak na wojnie - nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.