Skocz do zawartości

Ukraińska patologia na osiedlu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam z sąsiadami problem z ukraińską patologią na osiedlu. Jest to osiedle z terenem zamkniętym, ale bez ochrony. Kamera przy kamerze. Przed moją klatką  mamy ławeczkę (a na nią wprost kamera), na której non stop nocą jakoś od północy do 3 rano przesiaduje para ukraińców (specjalnie z małej litery). Mają jakieś 35-45 lat, prawdopodobnie nie pracują nawet bo za dnia tez ich się widuje. Mieszkają w klatce obok, która jest kilka metrów od mojej.

 

Na początku pili na niej alkohol, ostatnio po interwencjach policji/administracji już nie, ale  co z tego skoro dalej zawsze głośno gadają, śmieją się, puszczają muzykę i jakieś filmiki z telefonu, muzykę, rozmawiają z kimś przez telefon. No i przychodzą już wystawieni.

 

Co było robione a nie zadziałało:

- próba normalnej rozmowy (poszli, następnej nocy wrócili jak zwykle);

- awantura słowna (my po polsku/rusku/angielsku, oni w swoim bełkocie roszczeniowy  monolog z pretensjami po swojemu tłumacząc się że „nie rozumi po obcemu”

- wzywana  policja już nie przyjeżdża, albo dojeżdża po kilku godzinach, wcześniej przyjeżdżała, pouczyła, przeganiała ich ale następnej nocy od początku zabawa;

- administracja nie reaguje,  nie zdemontuje ławeczki, odsyła do Policji, ta już olewa temat skoro nic nie jest zdemolowane ani nie nie piją alkoholu. Braki kadrowe w policji to osobny temat i nie są do takich „przypadków” raz usłyszeliśmy.

- obrzucanie jajkami/ziemniakami/balonami z wodą.

 

Chuj mnie i sąsiadów już strzela bo jest to praktycznie każdej nocy. Ludzie ci są niereformowalni i dalej robią swoje. Są roszczeniowi, pretensjonalni i po prostu kurewsko głupi.


Ja bym to rozwiązał po swojemu, tylko w jaki sposób skoro tam mieszkam, oni siedzą pod moją klatką gdzie są kamery? Dojebiemy takim i dowód będzie jak na tacy, potem będziemy ciągani po sądach przez tych debili.
 

Naprawdę wkoncu ktoś z nas założy kominiarę i wejdzie w nocy na osiedle albo naśle na nich „narodowców” żeby ich nauczyli porządku bo nic kurwa nie działa. Co mam wrzątek im na łeb wylać z klatki schodowej ?

 

Co jeszcze można zrobić Waszym zdaniem, aby rozwiązać ten problem?

  • Like 3
  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś być bardziej tolerancyjny. Może na naukę ukraińskiego się zapisz, będziesz sobie mógł razem z nimi siedzieć i się dobrze bawić. Ewentualnie myślę że @KolegiKolega @Strusprawa1 albo @Obliteraror może Ci coś  podpowiedzą, to mądrzy ludzie, wiedzą co się dzieje i jak reagować. 

  • Like 4
  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pójdą do pracy to się uspokoją

https://legaartis.pl/blog/2023/07/27/ukrainizacja-polski-trwa-od-wrzesnia-ukraincy-beda-mogli-pracowac-w-instytucjach-rzadowych/

 

Sugeruję wybudować na skwerku pomnik Bandery, może się uspokoją.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 1
  • Haha 4
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczery Człowiek

 

Współczuję szczerze współczuję ale takich akcji będzie coraz więcej.

 

W poniedziałek pisaliśmy o grupie kibiców Lecha Poznań z Grunwaldu, którzy w ostatni piątek postanowili przeprowadzić "rozmowy wychowawcze" z grupą Ukraińców, która ma się pojawiać przy Starym Browarze i Posnanii. Zdaniem kibiców, obcokrajowcy nie potrafili się zachować i nie doceniali polskiej gościny. "Nasz kraj, nasze zasady" - grzmieli. Sprawą zainteresowała się policja. - Analizujemy tę sytuację pod kątem ewentualnego nawoływania do nienawiści lub prób zastraszania - mówił nam Andrzej Borowiak.

 

Długo nie trzeba było czekać na kolejny krok środowiska kibiców. We wtorek późnym wieczorem w mediach społecznościowych pojawił się kolejny wpis na ten temat. - Dzisiejszego dnia doszło do spotkania z grupą młodych Ukraińców, którzy byli bohaterami ostatnich wydarzeń i reprezentują ekipę spędzającą czas pod Starym Browarem i Posnanią. Młodzi wyrazili skruchę, przeprosili i obiecali, że ich wybryki nie będą się więcej powtarzać, ponieważ rozumieją, że nie są u siebie i trzymamy rękę na pulsie. W ramach zadośćuczynienia wpłacą pieniądze na wybraną przez nas zbiórkę, a także nagrali apel do swoich rodaków - napisali kibice. W ramach postu umieszczono też krótkie nagranie, na którym widać trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich apeluje do Ukraińców, by zachowali spokój i porządek, bo nie są tu u siebie. Pod postem pojawiło się blisko 4000 reakcji oraz kilkaset komentarzy.

 

https://epoznan.pl/news-news-141548-srodowisko_kibicow_lecha_poznan_nagralo_przeprosinyod_ukraincow

 

Zwaracam wuagę - kibice są "analizowani" pod kątem "nawoływania do nienawiści" lub "rasizmu" podczas gdy banda szczyli z Ukrainy zaczepiająca ludzi analizowana nie jest.

 

357462857_673080004859633_42668852748888

 

(Heroje w Poznaniu przed jednym z centr handlowych).

 

Generalnie kiedy niektórzy pisali, na fali najwięszego podniecenia z "pomaganiem" w Polsce, że trochę inne "standardy" życia obowiązują na Ukrainie (a mieszkałem tam i to nie turystycznie), a szczególnie dotyczące ciszy nocnej (mieszkając w Kijowie musiałem zmienić mieszkanie bo imprezy były praktycznie codziennie, a to była bogata dzielnica, uprzedzono mnie, że policja i tak nie przyjedzie bo nie ma czegoś takiego jak cisza nocna) to pisano o "ruskich onucach", "skurw*synach" ("narodowiec" R. Winnicki) etc.

 

Temat jest prosty i syganlizowałem to - takie miasta jak Warszawa i Wrocław powoli są już multi-kulti i całe jego dobrodziehstwo właśnie się wylewa.

 

Ale cieszmy się, że dzięki temu:

- bomby nie spadajo

- będo rece do pracy

- bedo płacić podatki

- będo płacić zusy

 

Poza tym:

- Polacy też pijo

- Polacy też gwałco

- Polacy też (wstaw dowolne).

 

Jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą dupę - wpuściliście do kraju każdego jak leci byle tylko "palić ruskie mięso" no to trzeba ponosić konsekwencje.

Polska jak zwykle jak głupia baba - dała dupy i dziwi się, że nie jest już dziewicą.

 

Historia zatacza koło.

 

Jak to mój znajomy lewak zażartował - Francuzi mają swoich Algierczykjów, Polacy będa mieli Ukraińców.

 

@Szczery Człowiek - ja na Twoim miejscu dzwoniłbym na Policję do skutku, przyklepiesz sobie inaczej "nawoływanie do nienawiści narodowościowej" - ot dogoniliśmy zachód.

Na tzw. "narodowców" nie licz -na Marszu Niepodległości w 2022 roku szli z gośćmi z flagami "Azova" - myślę, że w tym roku już spokojnie pójdą pod Ukraińską flagą.

Ważne jest "palenie ruskiego mięsa", a nie jak się żyje w Polsce.

Pamiętaj o tym ;) 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 19
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slusa napisał(a):

Powinieneś być bardziej tolerancyjny

Chcesz się dowiedzieć jak reagować na przemoc, agresję i mowę nienawiści? Interesują Cię mechanizmy powstawania i funkcjonowania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji? Co to jest język inkluzywny i jak się nim posługiwać? Chcesz prowadzić warsztaty antydyskryminacyjne w swoim środowisku lokalnym? Dołącz do Pozarządowej Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego i zdobądź niezbędną wiedzę oraz kompetencje do prowadzenia zajęć równościowych.

 

https://wydarzenia.ngo.pl/424980-wez-udzial-w-pozarzadowej-akademii-treningu-antydyskryminacyjnego.html

 

Przy selekcji mnie odrzucą...

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Ukraińska patologia na osiedlu

Kupili mieszkanie czy wynajmują?

 

Można eksmitować właściciela z mieszkania jeśli jest bardzo uciążliwy (mieszkanie jest licytowane, a on otrzymuje pieniądze minus oczywiście koszty operacji). Wymaga to zachodu, ale może poskutkować. 

 

Jeśli to ich mieszkanie, to ostrzeżenie, a potem już wchodzisz na ścieżkę. Jeśli od kogoś wynajmują porozmawiaj, (najlepiej większą ilością osób dać znać), że szkoda ci czasu, ale jak podejmiesz tę decyzję to się nie cofniesz. Niech zdyscyplinuje lokatorów albo się za to weźmiesz. Tu dużo zależy od twojej postawy, właściciel musi wiedzieć, że się nie cofniesz. I warto to zrobić jeśli oleje. Jeśli wiążesz się z miejscem na dłużej, wyznaczy to odpowiednie standardy (podobnie jak w związku). Nic też tak nie zbliża jak wspólne zwycięstwo. Z doświadczenia wiem, że przyjazna grupa sąsiadów jest nie do przecenienia dla jakości życia. 

 

ps. na Ukrainie załatwia się to nieformalnie. Jest ta granica rzeczywiście wyżej, ale jak ktoś przekroczy standard akceptowany lokalnie przez społeczność, to wolałby już sam się poddać karze niż otrzymać "lekcję wychowawczą" od stróżów porządku (nie wiem jak teraz, ale oklep na dzień dobry, to nie była jakaś egzotyczna praktyka na komisariatach, nie mówiąc o tym jeśli ktoś naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza). 

 

ps2. sprawdź księgę wieczystą, jeśli jest na kredyt, nie omieszkaj poinformować właściciela, że oczywiście o pozwie poinformujesz bank. Po prostu chcesz dochować najwyższych standardów i nawet możesz współczuć, jeśli skończy się zmianą warunków kredytu. 

 

@niemlodyjoda tylko, że Algierię to oni ostro doili przez lata. Nawet dziś jest zależna, jeśli nie formalnie, to przez sieć drobnych powiązań. Zresztą jak większość Afryki. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczery Człowiek napisał(a):

obrzucanie jajkami/ziemniakami/balonami z wodą.

 

1 godzinę temu, Szczery Człowiek napisał(a):

Ja bym to rozwiązał po swojemu, tylko w jaki sposób skoro tam mieszkam, oni siedzą pod moją klatką gdzie są kamery? Dojebiemy takim i dowód będzie jak na tacy, potem będziemy ciągani po sądach przez tych debili.

 

Czyli dotychczasowe rzuty jajkami, ziemniakami oraz balonami z wodą były wykonywane z miejsca znajdującego się poza zasięgiem kamer?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slusa napisał(a):

Ewentualnie myślę że @KolegiKolega @Strusprawa1 albo @Obliteraror może Ci coś  podpowiedzą, to mądrzy ludzie, wiedzą co się dzieje i jak reagować. 

 

pp,504x498-pad,600x600,f8f8f8.u5.jpg

 

Z jedyną ukraińską patologią, którą miałem osobiście w PL do czynienia to patologia drogowa. Dużo tego więcej widuję, faktycznie. Sporo więcej, niż przed lutym 22. Ale i postawię tezę (na podstawie moich obserwacji i doświadczeń), że można rozdzielić tych Ukraińców, którzy są już tu lata, pracują i żyją (bo takich znam sporo), z niekontrolowanym napływem różnych ludzi od lutego 2022 r. Ile w tym tłumie zwykłych uciekinierów napłynęło między nimi agentów (ukraińskich, rosyjskich i cholera wie jeszcze jakich), prowokatorów czy zwykłych bandytów, Bóg raczy wiedzieć.

 

Bo i nikt tego przecież nie kontrolował.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat trwał horror z pewną rodziną na podkarpaciu, która prześladowała nauczycielkę a później starszego pana, wiadomo o kim piszę.

 

Chyba każdy wie, co tam się działo - i byli bezkarni do momentu straszenia bronią. Więc nie liczcie że dwóch śmiejących się Ukraińców sprawi, że "państwo" zareaguje.

 

Na forum też chyba każdy wie, co działo się w moim życiu za sprawą moich krytyków, bezustanne groźby, zdjęcia posesji i moje w czasie jazdy rowerem, policja pokazująca mi kule karabinowe, bezustanne lżenie i oszczerstwa, książki z których żyję rozdawane za darmo i zubożenie mnie - i po wielu latach jest kilka niewielkich wyroków.

 

Po prostu jako prawy obywatel (a taki jestem), trzeba zacisnąć mocno zęby, zrezygnować z wielu rzeczy (zdrowie, pieniądze, radość z życia) i poświęcić kilka - kilkanaście lat na sądy. Wtedy może się uda i dostaną może ze 100 zł kary, ale w apelacji się popłaczą że są biedni i zmienią im na złotówkę. Ja jako prawy człowiek, innego wyjścia nie widzę.

 

Natomiast gdybym był bandytą, pewnie rzucałbym codziennie worek z moczem i ekskrementami na głowy. Na szczęście nie jestem bandytą, trzeba po prostu kupić stopery albo wyprowadzić się i żyć z czystym sumieniem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Piter_1982 said:

tylko, że Algierię to oni ostro doili przez lata. Nawet dziś jest zależna, jeśli nie formalnie, to przez sieć drobnych powiązań. Zresztą jak większość Afryki

 

Obecność Francji w Algierii oraz innych okolicznych krajach SPOWODOWANA BYŁA atakami afrykancow na europejskie wioski, szlaki handlowe, i handlem białymi niewolnikami 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Barbary_slave_trade

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na to.

 

 

 

Rosjanin w Niemczech zwraca uwagę agresywnej Ukraince bo jej syn wypowiadał słowa "Sława Ukrainie".

Merytorycznie wyjaśnił jej, że jest na terenie Niemiec i takie okrzyki są niestosowne na co ona dalej swoje.

 

Widzisz teraz nie ważne czy Polska czy inny kraj Ukraińcy myślą, że im się wszystko należy i mogą robić co chcą.

Gdy nie spodoba im się prawda to wyzywają oponenta czy jadą na poczuciu winy.

 

A będzie jeszcze gorzej bo prawo i wszelka pomoc instytucji, organów, władzy w PL jest taka by to Ukraińcy mieli lepiej w Polsce niż Polacy.

 

Dlatego rozwiązanie siłowe nic nie da w twojej sytuacji bo jeszcze pogorszysz sprawę i to ty wyjdziesz na oprawcę.

Tak jak już Ci bracia napisali zgłaszaj do skutku do administracji, na policję, ewentualnie pogadaj z blokersami by zaczęli kręcić się wokół bloku

bo sam widok grupy wyrostków w okolicy działa psychologicznie na podświadomość.

 

Ludzie w Polsce walczą z mizernym skutkiem z różnej maści sąsiadami, którym brakuje piątej klepki w głowie, nie przestrzegają zasad, wytycznych 

tylko mnożą problemy.

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak zakłocanie ciszy nocnej. Nagrać i wrzucać na yt, albo rumble, minds, gdziekolwiek. Ważne żeby filmu,  które będą używane później nie wrzucać jako publiczne a tylko nienotowane (unlisted, czy kcal to spore tam nazywa), bo was mogą ścigać za upublicznianie wizerunku bandytów. Zadzwonić na policję i podać że zakłócają ciszę. Policję też nagrać.

 

Jak nie przyjadą to wyrzucić na yt zgłoszenie, odnośnik do filmu z imprezą i napisać pisemną skargę na bezczynność policji. Podać adresy filmów. Operacje powtarzać codziennie aż się prokurator wqrwi jak zobaczy stertę zgłoszeń na działania policji.

 

Mając gotowy "skrypt" dlatego można to zmechanizować.

Policja nie zareaguje na pozytywną motywację, vide kasę, bo nie macie żadnego wpływu ile oni sobie płacą ale zareaguje jak się do nich prokuraturę dobierze.

 

To tyle na temat poprawnej politycznie wersji.

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczery Człowiek napisał(a):

Mam z sąsiadami problem z ukraińską patologią na osiedlu.

 

Odczep od Twojej wypowiedzi stygmatyzującą łatkę "ukraińska patologia". Taki sam problem miałbyś z ludźmi każdej narodowości, także polskiej. Po prostu masz do czynienia z patologią. Kimś kto nie umie uszanować zasad współżycia społecznego.

 

Założyłeś, że z żadnym sąsiadem, który byłby polakiem to tego problemu byś nie miał? Gdyby zachowywał się tak samo, to miałbyś dokładnie taki sam problem. Problem nie polega na tym, że ci ludzie pochodzą z Ukrainy. Problem w tym, że to patologia.

 

Teraz z tej rozmowy zdejmijmy warstwę narodowościową "my, kontra oni".

 

I dalej rozwiąż problem metodą taką, jakbyś ją rozwiązał z sąsiadem, który jest uciążliwy.

 

Dajmy spokój dyskusji narodowej w tym konkretnym wypadku.

 

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
  • Haha 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.